Půjčky pro studenty

Každý student mi dá jistě za pravdu, když řeknu že studium na vysoké škole není levná záležitost. Ne všichni studenti mají zámožné rodiče aby svým dětem mohli financovat studium bez větších finančních problémů, proto bankovní i nebankovní společnosti nabízejí tzv. půjčky pro studenty. Peníze lze použít na studia nejen na českých vysokých školách, ale i na zahraniční studium.

V prvé řadě bankovní společnosti nabízející půjčky pro studenty, a to kontokorenty nebo studentské úvěry. Kontokorenty jsou vlastně úvěry, které lze čerpat do mínusu, dluh se vyrovná, když na účet přijde další platba. Studentskou půjčku má ve své nabídce Komerční banka a Česká spořitelna.

O půjčku pro studenty může žádat student starší 18 let, který má trvalý pobyt na území České republiky a je studentem denního studia na vysoké škole v ČR nebo v zahraničí. Dále jsou to studenti, kterým navazuje magisterské nebo interní doktorandské studium a studenti víceletých odborných škol. A nakonec i studenti dálkového studia a studia MBA. O jakou částku se jedná? Částka se pohybuje od tří do padesáti tisíc korun.

Tento druh půjček je téměř stejný jako u ostatních žadatelů, rozdíl spočívá jen v tom, že jsou výhodnější, musíte však doložit potvrzení o studiu a mít ručitele, ve většině případů jsou to rodiče. Ručitele musíte mít z toho důvodu, že nemáte stálý příjem a banky se tímto krokem chrání.

K výhodám půjčky pro studenty patří jistě to, že studenti neplatí tytéž poplatky jako jsou u jiných půjček, buď neplatí žádné nebo jsou podstatně nižší. Úroková sazba půjčky je taktéž velmi výhodná a nakonec splácení jistiny lze splácet až po ukončení studia, v době kdy už máte stálý příjem. Nebo máte ještě jednu možnost splácení, a to mimořádnou splátkou bez jakéhokoli penále, popřípadě lze doplatit celou půjčku najednou.

U nebankovních společnosti lze také žádat o tento druh půjčky, bohužel nejsou zde takové výhody jako u půjček v bankovním sektoru.

Doporučujeme:

V současné době existuje mnoho druhů půjček, které jsou se státním příspěvkem. Mezi takové půjčky patří například půjčka pro studenty středních a vysokých škol.

Klikněte pro více informací... Klikněte pro více informací... Klikněte pro více informací...
Naše akční nabídky:

U online aukce půjček si sami volíte podmínky, které chcete, aby Vaše půjčka měla.


Fatal error: Call to undefined method WP_Error::get_items() in /mnt/data/accounts/n/newerabiz1/data/www/rychlapujckaprokazdeho.cz/wp-content/plugins/ranky_widget.php on line 93