Americká hypotéka

Americká hypotéka je nebankovní úvěr, popřípadě neúčelová půjčka, která je charakteristická tím, že osoba, která hypotéku splácí, ručí svým domem nebo bytem, který má ve svém vlastnictví. U americké hypotéky je forma zástavního práva nemovitostí, která je zkolaudována, musí být ve vlastnictví žadatele a musí být zapsána v katastru nemovitostí na území České republiky, popřípadě je zastávce třetí osoba.

Žadatelem o americkou hypotéku může být každý občan České republiky starší 18 let, popřípadě majitel průkazu o povolení pobytu člena státu Evropské unie. Výhoda také spočívá v tom, že lze žádat najednou se třemi dalšími žadateli, podmínkou je ale, že musíte mít minimálně se dvěma z nich společnou domácnost.

U této hypotéky je úroková sazba nižší, než je tomu u spotřebitelských úvěrů, doba splatnosti je však delší, splacena musí být nejpozději do 70 let věku žadatele, doba splatnosti je od tří do dvaceti let, formu měsíčních splátek si můžete zvolit sami.Výše americké hypotéky je od 50 000,- do 1 000 000,- korun. U hypotéky nemusíte dokládat příjem a hypotéku dostanete i v případě, že máte záznam v registru dlužníků z dřívějška, společnosti totiž poskytující americké hypotéky do registru vůbec nenahlížejí.

Americká hypotéka má snad jen jednu nevýhodu, a tou je ručení nemovitostí. Malou nevýhodou pro některé z vás může být proces vyřízení, protože je nutno zajistit na nemovitost zástavu, tento úkon ale zajistí poskytovatel hypotéky.

Doklady, které musíte doložit k žádosti o americkou hypotéku jsou občanský, popřípadě řidičský průkaz nebo cestovní pas, úřední odhad nemovitosti, kterou ručíte, samozřejmostí je také pojištění dané nemovitosti, nabývací titul nemovitosti (kupní smlouva) a výpis z katastru nemovitosti.

Americkou nebankovní hypotéku si můžete sjednat z pohodlí svého domova, čas potřebný pro podklady o schválení půjčky trvá jeden až dva týdny. Poté jsou již připraveny smlouvy k odpisu a nic vám nebrání k získání a následovně čerpání financí z hypotéky.